Üle – Euroopalise kadunud laste telefoni 116 000 raames on vaja Eestis moodustada vabatahtlike võrgustik eesotsas aktiivsete vabatahtlike võrgustiku juhtidega.
2006.aasta lõpus kiitis EL liikmesriikide esindajatest koosnev sidekomitee heaks eelnõu, mis käsitleb kombinatsiooniga 116 algavate telefoninumbrite reserveerimist sotsiaalset väärtust omavate ühtlustatud teenuste jaoks Euroopas. Sama otsusega anti 116 000 kadunud laste abitelefoni käsutusse. Numbri haldajaks on Sotsiaalministeerium ja teenusepakkujaks MTÜ Eesti Abikeskused. Piiriülesed kadunud laste juhtumid on juba praegu ning muutuvad pidevalt Euroopa Liidu raamistikus üha tõsisemaks. Piirikontrolli likvideerimise tõttu Shengeni raamistikus ning sellega kaasneva liikumisvabaduse tõttu on mitmete ära jooksnud või röövitud laste juhtumid puudutama hakanud rohkem kui ühte geograafilist territooriumi.
Kadunud laste telefon 116 000 käivitus Eestis 2011. aasta algusest. Kadunud laste telefonile on võimalik teada anda kadunud lastest nii Eestis kui ka mõnes teises Euroopa riigis. Kadunud laps võib olla nii eksinud väikelaps, keerulises olukorras teismeline kui vanema või kellegi teise poolt röövitud alaealine. Numbrile 116 000 helistades annavad nõustajad esmased juhised situatsioonis käitumiseks, viivad läbi ka kriisinõustamise ja jagavad infot. Kadunud laste telefon teeb tihedat koostööd Politsei- ja Piirivalveametiga. Telefon 116 000 on helistajatele tasuta, töötab ööpäevaringselt ning vastatakse nii eesti kui vene keeles.
Infotelefon otsib igast Eesti maakonnast vabatahtlike juhte, kes sooviksid koondada enda tegevustesse teisi vabatahtlikke otsimaks vajadusel kaduma läinud lapsi.
Võrgustikujuhi ülesanded:
- moodustada oma maakonnas vabatahtlike võrgustik
- piirkonnas kadunud lapse otsingute organiseerimine ja planeerimine, informatsiooni jagamine
- vabatahtlike juhtimine ja innustamine
- projektijuhiga ja politseiga tiheda koostöö tegemine
- vabatahtlik peaks olema igal ajal valmis vabatahtlikke kokku kutsuma ning otsimistöid teostama
Tulevane vabatahtlik peab olema vähemalt 18 aastane ning võiks omada varasemat kokkupuudet sotsiaalvaldkonnaga.
Miks tulla meile vabatahtlikuks:
- saab suurendada oma teadmisi kadunud laste ja kriisijuhtumite valdkonnas
- Saab väärtuslikke kogemusi ja uusi oskusi, mida hiljem lisada oma CV’sse
- Korraldame võrgustiku juhtidele koolitusi
- Viime läbi supervisiooni
- Motiveerimaks oma vabatahtlikke korraldame koosviibimisüritusi
- Võid kohata palju sõbralikke inimesi kellel, nagu sinulgi, on kirg vabatahtliku tegevuse vastu
- Kuulame teid alati ning teeme kõik selleks, et toimiks hea koostöö
Soovi korral palun ühendust võtta: Enelis Linnas,
+372 58039675, enelis.linnas@abikeskused.ee (www.abikeskused.ee , www.116000.ee)