Otepää matkad alustavad taas

t2_2009-05-23_-_keskkonnaameti_matk_76
Foto: Katrin Lipp

Populaarsust kogunud ja juba traditsiooniks saanud Otepää matkad alustavad uut hooaega. Esimene matk on kavas 9.veebruaril 2014, mis saab alguse Otepää Talispordimuuseumist.

Otepää valla spordispetsialist Harald Laidre sõnas, et sellel hooajal on kavas 11 matka, nende hulgas öömatk 18. mail.

Matkamine toimub sarnaselt eelmistele aastatele, kus igal osalejal tuleb vabalt valitud liikumisviisil (suusatades, jalgsi, joostes, kepikõnd, rattaga) läbida matka sihtpunkt. Sarnaselt eelmise aastaga on ette antud soovituslik tähistatud matkade marsruut.

Kõik matkajad saavad esimesel osalemiskorral endale matkapäeviku kas Talispordimuuseumist või sihtpunktist Poslovitsast.

Matkapäevikust leiab infot matkade toimumise kohta ning kuhu kogutakse osalemist kinnitavaid templeid. Matkapäeviku alusel matkahooaja lõpetamisel ootavad parimaid matkajaid (rohkem marsruute läbinud) auhinnad. Sihtpunktid on avatud kell 09.00-11.00 ja nendes ootab matkajaid sooja tee või värskendava joogiga matkajuht Helle Tallo.

“2014. aasta on valitud Valgamaa Eesti Spordipealinnaks ja meie valla matkasari kuulub Spordipealinna ürituste kavasse,” selgitas Harald Laidre.

Otepää Talispordimuuseumi juhataja Jana Mae andis teada, et esimene Otepää matk algab kell 9.00 muuseumist, muuseumi 3.sünnipäeva puhul on muuseumi külastamine kõigile tasuta. Matkalistele ja muudele huvilistele räägib seoses Tartu Maratoni avatud raja sõiduga esimese Tartu maratoni naisarvestuse võitja ja matkasatja korraldaja Helle Tallo oma sõidust.

Otepää matkad 2014 (alla joonitult sihtpunkt):

09.veebr. Tartu maratoni rada-Otepää Talispordimuuseum– Poslovitsa

16.märts Tehvandi staadion – Hüppemäe maandusnõlv

20 aprill Tehvandi- Munamägi – Servamägi- Poslovitsa– Aedlinn

11.mai Pedajamäe – Insebergi – Kannistiku – Pühajärve

18.mai Öömatk Otepää  Talispordimuuseum -Tehvandi (kell 20.00-22.00)

25.mai Vana Otepää – Kastolatsi – Otepää Veevärk

22.juuni Vana lasketiir – Savimägi– Pilkuse- Tehvandi

20.juuli Pühajärve matkarada – Koolirand

24.august Tehvandi matkarada- Hüppemäe maandusnõlv

14.september Linnamägi – Tehvandi vaatetorn – Väike Munam.-Apteek

28.september Matkahooaja lõpetamine Otepää Spordihoone

Üritust viib läbi Otepää vald, toetavad Eesti Kultuurkapital ja Otepää Talispordimuuseum. Infot matkade kohta avaldatakse jooksvalt Otepää Teatajas.

Lisainfo: Helle Tallo, tel 5661 4884, Harald Laidre, tel 5886 5315