Selguvad fotovõistluse “Kultuurimälestused Vikipeediasse” parimad tööd

Angla

16. novembril kuulutatakse Arhitektuurimuuseumis välja fotovõistluse “Kultuurimälestised Vikipeediasse” selle aasta parimad tööd.

Kolmandat aastat toimuvale võistlusele saadeti septembrikuus üle 1500 foto Eesti muinsuskaitsealustest objektidest. Jäädvustatud said mälestised alates Liivimaa vanimast rehielamust, filmis “Suvi” nähtud Hinni talust maalilisel maastikul kuni Noblessneri laevatehase metallraske ellinguni Koplis. Kõik pildid laaditi failikogusse Wikimedia Commons ja on vaba litsentsi tingimustel kasutamiseks igale soovijale mis tahes otstarbel.

Eestis kultuuripärandi aasta programmi kuuluv mälestiste fotovõistlus on osa ülemaailmsest konkursist Wiki Loves Monuments, kus sel aastal on osalevaid riike kõigilt mandritelt ning saagiks rohkem kui 370 000 fotot. Kümme parimat pilti igalt maalt, seahulgas Eestist, pääsevad rahvusvahelisse vooru. 

“Tänavuse konkursi lõppedes võime rõõmustada, et suur osa kultuurimälestistest Eesti suuremates linnades on üles pildistatud. Vikipeediasse on nüüd vaba litsentsiga kasutamiseks üles laaditud 6800 fotot – see on hindamatu fotokogu, sest pakub head ülevaadet meile kõigile olulistest kultuuriobjektidest. Näeme, mis on korda tehtud, mis parasjagu pooleli,” tõdes kultuuripärandi aasta eestvedaja Riin Alatalu.

16. novembril kell 14 antakse Tallinnas Eesti Arhitektuurimuuseumis auhinnad nii kümne parima foto kui eriauhinna pälvinud tööde autoritele. Kõik huvilised on oodatud tulemustest osa saama. Esitletakse ka rändnäitust, mille esimene peatuspaik on arhitektuurimuuseum kuni 24. novembrini.

Konkursile esitatud pilte hindas muinsuskaitse- ja fotoasjatundjatest žürii koosseisus Liina Jänes kultuuriministeeriumist, Jaan Vali muinsuskaitseametist, Jarmo Kauge arhitektuurimuuseumist, fotograaf Arne Maasik ja vikipedist Robert Reisman. Võistluse korraldamist toetasid Muinsuskaitseamet, Tartu linn, Tabasalu spordikompleks, RMK, Maaleht, Tartu ülikool ja Sangaste Rukki Maja.

Võistluse koduleht asub siin ja võistluse fotosid saab vaadata siit.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap