Tulekul maailma pühade rituaaltantsude töötuba

Brasiilia kitarrivirtuoos ja Amazon Ensemble’i liige Eduardo Agni õpetada pühasid rituaaltantse kogu maailmast laupäeval, 28. juulil kell 15:00-18:30 Tallinnas Joogaruumis, Ristiku 10.

Workshop keskendub tantsule ja kreatiivsele liikumisele kui ühele meditatsiooni ja enesearengu vormile, tantsimise käigus tegeletakse hingamise ja energia katalüseerimisega. Ringtantsudesse on koondatud aastatuhandeid vanu tantse eri kultuuridest – Kreeka, Iisraeli, Boliivia, Brasiilia, Rumeenia, Venemaa, Iiirimaa, Inglismaa, Šotimaa jt, mis sisaldavad müstilist sümbolismi ja ülendavat väge.

Workshopi viib läbi EDUARDO AGNI – eestlastele juba läbi AMAZON ENSEMBLE kontsertide tuttav Brasiilia muusik ja helilooja, kes on komponeerinud heliteoseid ka tantsulavastustele, dokumentaalfilmidele, teatrietendustele ja televisioonile ning töötanud muusikalise juhina mitme tantsukompanii heaks (näiteks mainekas Balé da Cidade de São Paulo). Brasiilia valitsuse kutsel veetis ta aastaid Amazonase vihmametsas, aidates kohalikel hõimudel talletada ja säilitada oma pärimusmuusikat ja -tantse.

Workshop toimub inglise keeles. Tantsukeel on kõigile ühiselt mõistetav, kuid vajadusel aitame tõlkida. Eelnev tantsimise kogemus ei ole vajalik ja kõik on teretulnud!

Soovijatele jagatakse ka õpitud tantsude muusikat, seega soovi korral võta näiteks mälupulk kaasa. Võta endale kaasa lemmikpuuvilju, et pauside ajal keha kosutada.

Allikas: Ereli Järv