Ansambel U: annab stuudiokontserdi klassikaraadios

Teisipäeval, 12. juunil 2012 kell 19 toimub Eesti Raadio 1. stuudios (Kreutzwaldi 14, Tallinn) klassikaraadio stuudiokontsert, kus ansambel U: esitleb kolme suhteliselt hiljutist teost:

  • Arash Yazdani* „Dimension II, Destruction“ flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, kahele mängijale klaveril ning eelsalvestatud fonogrammile (2012, Eesti esiettekanne)
  • Krsitjan Kõrver „Crisis“ flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2011)
  • Tatjana Kozlova „Disintegration chain“ flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, löökpillidele ja heliobjektidele (2011)

Tegemist on kolme andeka helilooja suhteliselt värskete teostega, mis on Eestis kõlanud vaid korra, paar või üldse mitte. Kõik teosed on eriilmelised, isikupärased, täis ideede erksust ja huvitavaid leide. Ansambel U: on kogunud tuntust kui kollektiiv, kes ei pelga ära ka ülimalt nõudlike teoste esitamist ning 12. juuni kontsert võib kujuneda tähelepanuväärseks sündmuseks nüüdismuusika sõpradele.

Kontserti võib kuulata nii koha peal 1. stuudios, kui toimub klassikaraadio otseülekanne.


*Arash Yazdani (1985) on Iraani on päritolu noor helilooja. Õppinud klaverit, kontrabassi ja heliloomingut Isfahanis ja Teheranis, jätkas ta kompositsiooniõpinguid 2009. a. Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias, astudes sealsamas magistriõppesse aastal 2010. Ta on täiendanud end Chaya Czernowini, Bernard Langi, Ivan Fedele, Philippe Hureli, Beat Furreri, Pierluigi Billone, ja Fabio Cifariello Ciardi meistriklassides. Käesoleva ajal õpib Yazdani vahetusüliõpilasena Baseli Muusikakõrgkoolis prof. Georg Friedrich Haasi juures, kus jätkab magistriõpinguid kompositsiooni alal sügisest 2012.