
Noorte ETNO 2025. aastal. Foto: Kerttu Kruusla
Päevatoimetaja
Kolm suvist etnolaagrit avasid vastuvõtu ning ootavad 10–30-aastaseid pärimusmuusikahuvilisi end kirja panema.

Noorte ETNO 2025. aastal. Foto: Kerttu Kruusla
Laagrite korraldaja Eesti Pärimusmuusika Keskus kutsub 18–30-aastasi heal tasemel pillimängijaid Eesti ETNO laagrisse, kus õpitakse üksteiselt eesti ja muude maade pärimusmuusikat. See 14.–23. juulini Viljandimaal Kõpu mõisahoones toimuv rahvusvaheline laager tähistab tänavu 30. toimumiskorda.
“See on meie jaoks oluline verstapost, mis kinnitab, et pärimusmuusika õpiviis, kus jagatakse oma maa muusikat ja õpitakse üksteiselt kuulmise järgi, on ajas vastu pidanud,” räägib keskuse programmi- ja haridusvaldkonna juht Margit Kuhi. Kui senini on toimunud üheaegselt vaid kaks laagrit, siis tähtpäeva puhul jätkatakse tänavu korraga kolme laagriga. “Teame, et pärimusmuusika tee ei alga täiskasvanuna, mistõttu peame oluliseks pakkuda igas vanuses pillimängijatele nende oskustele ja küpsusele vastavat sisulist sissekasvu pärimusmuusika maailma,” lisab Kuhi.
10–13-aastastele noortele muusikasõpradele, kes on oma pillimänguteed alustanud vähemalt kolm aastat tagasi ning soovivad kogeda pärimusmuusika õppimist autentsel moel, on mõeldud Laste ETNO, kus õpitakse oma eakaaslastelt ja juhendajatelt lugusid 19.–23. juulini Viljandi Vabas Waldorfkoolis.
Vähemalt viieaastase mängukogemusega 14–17-aastaseid pillimängijaid ootab Viljandimaal Kärstna mõisas Noorte ETNO, kus õpitakse 16.–23. juulini Eesti eri paigust pärit lugusid.
Kõik laagrilised astuvad traditsiooniliselt üles ka mõnel Viljandi pärimusmuusika festivali laval, vahemikus 23.–26. juuli 2026.
Registreerimine lõppeb kohtade täitumisel või Laste ja Noorte ETNO-sse 1. märtsil ning Eesti ETNO-sse 1. aprillil. Lisainfo: https://folk.ee/teeme/laagrid
