Joonas Väärtnõu: Tori autoorienteerumise lisaülesannete varustuse hulka võiks kuuluda ujumisriided

Homsele Tori Valla Autoorienteerumise esimesele võistlusele on tänase seisuga registreerunud 29 võistkonda. Võistluspäeva läbiviimist korraldav Joonas Väärtnõu annab Seiklusministeeriumi kodulehel täpsustavaid teateid ja viimaseid juhtnööre.

Tori alevik Foto Urmas Saard
Tori alevik. Foto: Urmas Saard

[pullquote]Iga fikseeritud kiiruse rikkumine võtab tiimilt maha 5 punkti.[/pullquote]Kuna kasutatakse elektroonilist ajavõttu, siis peab iga tiim laadima oma android süsteemiga telefonile seikluse rakenduse, mis muutub aktiivseks juba täna õhtul. Siis saab võistlusega liitumiseks rakendusse sisse logida.

[pullquote]Punkte jääb rajale 45 ja need asuvad kolmes erinevas raskusastmes.[/pullquote]Tammiste lasteaia parklasse kogunetakse kella 10.00-st. Kell 10.58 jagatakse kõigile võistkondadele kaardid ja sõidule antakse start kell 11.00. Võistluskaarte on kaks ja need on A3 formaadis veekindlad. Võistlusraja pikkuseks kujuneb umbes 100-120 km.

[pullquote]Punkte võib läbida vabalt valitud järjekorras ja arvus.[/pullquote]Punkte jääb rajale 45 ja need asuvad kolmes erinevas raskusastmes. Ringiga on kaardil märgitud kolme punktine punkt. Kolmnurgaga viie punktine ja nelinurgaga seitsme punktine punkt. Igast punktist leiab vastuse legendilehel esitatud küsimusele. Õige vastuse variant (A,B,C) tuleb sisestada seikluse äppi. Punkte võib läbida vabalt valitud järjekorras ja arvus. Punkte saab fikseerida punktist 200 m raadiuses. Võistluse finišiks on Tori koolimaja parkla ja kohale jõudes tuleb äpis valida Finish ning vajutada tähte F. Läbitud teekonna aeg tekib automaatselt ja peale seda saab rahulikult minna vaatama oma tulemust.

Rajal on lisaks tavapunktidele võimalik sooritada ka erinevaid lisaülesandeid. Sõltuvalt ülesandest on võimalik teenida kuni 20 punkti. Autoorienteerumise lisaülesannete varustuse hulka võiks kuuluda ujumisriided.

Võistluse normaalaeg on 4,5 tundi, millele lisandub lisaaeg 30 minutit. Lisaaega kasutades läheb iga minuti tagant maha üks punkt.

Võistlusel lubatakse maksimaalset kiirust 90 km/h. Kui märk kohustab sõitma 30, 40, 50, 70, siis tuleb sellest kinni pidada. Iga fikseeritud kiiruse rikkumine võtab tiimilt maha 5 punkti.

Urmas Saard

Samal teemal:

Üks Tori valla autoorienteerumise kontrollpunktidest asub Sindi ujulas Foto Urmas Saard

 

 

 

Tori autoorienteerumisele on juba tosin ekipaaži registreerunud