PÕLTSAMAA WPARK VALMISTUB SUVEHOOAJAKS

Suve hakul avatakse Põltsamaal, Kamari järvel Eesti suurim veelauapark Wpark. Wpargi juhataja Joel Pärle sõnul on ehitus praeguseks umbes 85% ulatuses valmis.

Varsti avatav Wpark. Foto: Media Station
Varsti avatav Wpark. Foto: Media Station

„Administratiivhoone üldehitus on viimistlusfaasis: nii suur ringkaabel kui ka väiksem 2.0 on paigaldatud. Hetkel käivad ettevalmistustööd rajaelementide paigutamiseks,” selgitab Pärle. Esimesed hooajapiletid tulid müügile juba eelmise nädala lõpus.

Kui kevad on tegevuste mõttes justkui vahele jäänud, siis seda suuremalt panustatakse suvele. Et lapsed, kes kui vangis elanud ja pole ammu murul käinud, saaksid lõpuks “haljale aasale kepsutama” ja Wparki batuutidest veelinnakusse hullama. Kesk-Eesti esimese veelauapargina elavdab Wpark oluliselt siinset külastatavust ja veespordiskenet. Lisaks loob pargi avamine mitmeid uusi töökohti administraatorite, operaatorite, koolitajate, vetelpäästjate ja Wpargis asuva kohviku personali näol.

Ülesehituselt on Wpark ainulaadne, esimene ringkaabliga veelauapark Eestis. Ringkaabel liigub päripäeva, mis on kogu maailmas vähem levinud kui vastupäeva liikuv kaabel. “See muudab sõitmise ja harjutamise põnevaks ka professionaalidele, kes on enamasti harjunud trikke ja hüppeid tegema vastupidises suunas,” nendib Pärle. 16 erinevat takistust (kickers, sliders jms) on Pärle sõnul piisavalt palju, et pidada ka rahvusvahelisel tasemel tunnustatud võistlusi.

Sõidurõõmu jagub igas vanuses ja igal tasemel sõitjatele. Algajate jaoks on olemas ka klassikaline, 184 m pikkune 2.0 süsteemiga ja puldiga juhitav kaabel. Lisaks ootab Wpargis batuutidega veelinnak lastele, puhkeala kohviku ja tünnisaunaga, rannajalgpalli ja -tennise ning võrkpalliplatsid ja varustuse laenutus.

Print

 

 KU päevatoimetaja