Eriolukorra juht Jüri Ratas täiendas kaubanduskeskuste liikumispiirangute korraldust kahe muudatusega. Esiteks tohivad kaubanduskeskustes avatuks jääda postkontorid, kui sama linna piires ei saa saadetist ümber suunata. Teiseks saavad kaubanduskeskuse külastajate jaoks suletud kaupluses jätkuvalt käia poe omanik ja töötaja.
Esimene korralduse muudatus puudutab kokku 16 kohalikku postkontorit, mis asuvad väiksemates kaubanduskeskustes üle Eesti.
Avatuks jäävad: Kambja postkontor; Elva postkontor; Lihula postkontor; Mustla postkontor; Sindi postkontor; Võhma postkontor; Kehra postkontor; Keila postkontor; Maardu postkontor; Paldiski postkontor; Jõhvi postkontor; Kohtla-Järve postkontor; Iidla postkontor; Tapa postkontor; Kunda postkontor ja Kohila postkontor.
Korralduse teise muudatusega sätestati, et kaubanduskeskuste suletud poodidesse tohivad pääseda poe omanik ja -töötaja. Näiteks on see vajalik lemmiklooma poodides loomade eest hoolitsemiseks või e-poest kauba müügi korraldamiseks.
Meeldetuletuseks: kehtima hakkava kaubanduskeskuste liikumispiirangute korralduse eesmärk on piirata rahvarohketes kohtades inimeste koosviibimist, kuna see on COVID-19 levikuks soodne pinnas.
Piiranguid ei kohaldata toidukauplustele, apteekidele, kauplustele, kus müüakse või laenutatakse abivahendeid ja meditsiiniseadmeid (sealhulgas prille või kontaktläätsi), pangakontoritele, telekommunikatsiooniteenuste osutajatele, pakiautomaatidele, söögikohtadele, kui neis toimub üksnes toidu kaasamüük.
Iga avatud poe või teenuseosutaja sisse- ja väljapääsu juures peavad olema klientidele kasutatavad desinfitseerimisvahendid. Samuti peavad kaubanduspindade valdajad tagama kohapealse kontrolli (kaasates turvaettevõtte või kasutades muud asjakohast meedet), et inimesed ei liiguks ringi rohkem kui kahekaupa.
Kui kaubanduskeskuses on eraldi sissepääsuga kauplus ja seal on tagatud COVID-19 tõkestamise ülalloetletud abinõud, võib kauplus jääda külastajatele avatuks.
KU päevatoimetaja