Fotogalerii
Kristo Kippa ja Villu Känd kohtumisel Pärnu väärikate ülikooli inimestega Eesti Panga pressiruumis.
Foto: Urmas Saard / Külauudised
Urmas Saard
Eesti Panga juures asuvas muuseumis tutvustatakse Eesti raha ja selle ajalugu, kõneldakse keskpangast, selle ajaloost ja praegustest ülesannetest, millega tegeletakse. See on esimesi taasiseseisvunud Eesti uusi muuseume, mis avati 1997. aasta 12 juunil.
5. detsembril külastasid Tartu Ülikooli Pärnu kolledži väärikate ülikooli õppurid Eesti Panga muuseumit, kus Finantsinspektsiooni finantsteenuste järelvalve osakonna töötaja Kristo Kippa tegi ülevaate Finantsinspektsioonile laekunud pettuste teemalistest kaebustest. Ta rääkis levinumatest petuskeemidest ja osundas asjaoludele, kuidas neid ära tunda ja nii hoiduda pettuste ohvriks langemisest. “Kuigi seda pettuste juttu on igalt poolt ju kuulda olnud, siis kordamine on takuse ema ja usun, et ega see info meil kellegi külge mööda maha jookse,” arvas väärikate ülikooli nõukoja liige ja reisijuht Signe Kiri.
Külastuse teises osas tutvustas muuseumit Villu Känd, Eesti Panga administratiivosakonna keele- ja kujundusteenistuse juht. Vaadati Eesti alal käibel olnud rahasid. Samuti sai näha raha valmistamise makette. Sügavale keldrikorrusele laskudes võis imetleda ka Eesti ajaloolist kullakangi aastast 1922, kuigi tegemist üksnes mulaažiga.
Muuseumipoes saab vahetada kroone eurodeks ja osta Eesti Panga suveniire.
Enne muuseumit külastati sama päeva esimesel poolel MUBA-t, millest saab pilte vaadata ja veidi ka lugeda siit.
Hea põhjalik ülevaade olulisemast Eesti Panga muuseumis.
Aitäh laiendab vaatevälja ja tuletab olnud ja läinud aegu rahamaailmast meelde.
Kiitus Sulle Urmas!