KUNINGANNA ELIZABETH II MÄLESTUSEKS

Kuninganna Elizabeth II

Joosep Tammo. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Lisaks Elizabeth II (1926-2022) mälestuseks öeldud paljudele järelehüüetele ütles Joosep Tammo kuninganna matusepäeval YouTube kanalil samuti mõned mõtted, mis avas kõrges positsioonis elanud isiksuse inimlikku lihtsust.

Alandlikkus on voorus, mis elab oma varjatud elu. Kuid alati on tähelepanuväärne, kui kõrges positsioonis olev inimene, mitte ainult ei räägi alandlikkusest, vaid elab seda ka endastmõistetavalt välja. Elizabeth II oli selline isiksus. Mida enam impeeriumi hiilgus hääbus, seda enam kasvas meeter viiekümne pikkuse kuninganna sära. Seda kõik need 70 aastat ja 127 päeva, mil ta valitses.

Sellel, kes ustavalt oma rahvast teenib, peab olema allikas, kust ta oma jõu ammutab. Allikas mis oleks sealpool rikkust, staatust ja reputatsiooni. Lahkunud kuninganna jõuallikaks oli tema usk Jeesusesse Kristusesse, keda ta nimetas “oma elu ankruks”. Anglikani kiriku ilmaliku peana avas ta alates seitsmekümnendatest selle konverentse ja sünode. Tema iga-aastased jõulutervitused ei olnud julgustavad ainult kaasmaalastele, need olid tema usu tunnistused kogu maailmale. Käesoleva aasta ülestõusmispühade sõnumis, täites viimast korda oma ülesannet, ütles ta: “Nii kohutav kui surm, eriti leinajatele ka poleks – valgus ja elu on suuremad.” Seejuures ei mõelnud ta kindlasti ainult maisele elule, vaid igavesele valgusele, mis meid kõike ja kõiki elus ja surmas ümbritseb.

Oma pere ja maailma muredesse suhtus ta kindlameelsuse ja headusega. Troonile astudes oli ta palunud kuningas Saalomoni palvega tarkust ja tugevust, et oma tõotusi ustavalt täita. Jumal vastas sellele palvele, andes talle vajaliku jõu ja tarkuse. Aastal 2011 ütles ta: “Kristliku usu aluseks on andestus. Andestuses kogeme me Jumala armastuse jõudu.” Need polnud ainult sõnad. Briti Piibliseltsi poolt tema 90. sünnipäevaks väljaantud raamatus “Teeniv kuninganna ja kuningas, keda ta teenib,” kirjutas ta: “Ma olin – ja olen tänaseni – väga tänulik teie palvete ja Jumala kõigutamatu armastuse eest. Ma olen isiklikult tema ustavust kogenud.” Järeltulevale maailmale jättis ta maha just Corona aastal 2021 kõige olulisema sõnumi. Oma viimases erakordses kõnes rahvusele ütles ta: “Leidkem kõik selles lohutust, et isegi, kui me veel enam peaksime kannatusi kandma, saabuvad siiski taas paremad ajad.” Meie kõigi kuninganna, puhka oma Issanda rahus!

Allikas: Joosep Tammo YouTube kanalil – Kuninganna Elizabeth II mälestuseks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga