PUTINI KOHTU ALLA ANDMISEKS KOGUTAKSE ALLKIRJU

Vladimir Putin. Foto / allikas: AVAAZ

Suurbritannia päevaleht The Guardian kirjutas, et Ühendkuningriigi endised peaministrid Gordon Brown ja Sir John Major on liitunud nendega, kes nõuavad uut rahvusvahelist tribunali, mis uuriks Vladimir Putinit ja Ukrainasse sissetungi kavandamisel presidenti abistanud isikuid.

Koos juhtivate nimedega õigusteaduses, akadeemilistes ringkondades ja poliitikas on nad ühinenud kampaaniaga, mille eesmärgiks peab olema Venemaa presidendi ja teiste süüdlaste kohtu alla andmine.

Toetusallkirjade kogumiseks loodud veebisaidil on üle maailma petitsiooniga liitunud hetkeseisuga üle pooleteist miljoni inimese. Esialgne eesmärk on seatud vähemalt kaks miljonit allkirja. Allakirjutanute hulgas on lisaks endistele peaministritele Ukraina välisminister Dmytro Kuleba; rahvusvahelise õiguse professor Philippe Sands QC; Benjamin Ferencz, Nürnbergi sõjatribunali endine prokurör; Helena Kennedy QC; Sir Nicolas Bratza, endine Euroopa Inimõiguste Kohtu president.

Browni sõnul on oluline tagada kaheksa aastakümmet pärast natside sõjakurjategijate kohtuprotsessi Nürnbergile sarnanev kohtu pidamine Putini ja tema toetajate üle.

Ukraina ametiisikud süüdistavad Vene vägesid jätkuvates julmustes ümberpiiratud Mariupoli linnas, sealhulgas õhurünnakus teatrile, kus arvati olevat varjunud sajad ümberasustatud inimesed, samuti rünnakus basseinile, kus rasedad naised ja väikesed lapsed viibisid. Vene vägesid süüdistatakse linnast põgenenud tsiviilisikute autode kolonni tulistamises.

Brown lisas, et süütuid inimesi, lapsi, emasid terroriseeritakse. „Mariupoli tänaval lebavad surnukehad, inimesed ei saa arstiabi. Need on rahvusvahelised kuriteod ja need on inimsusevastased kuriteod, kuid antud juhul ka agressioonikuriteod.”

Volodõmõr Zelenski süüdistas Venemaa vägesid kuumade piirkondade ümbruses abi blokeerimises.

Allikas: The Guardian

Oma allkirja saab anda siin

Urmas Saard