Puitarhitektuuri välkkonkursi võitis töö „Lipp lipi peal“

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ning Puuinfo korraldatud arhitektuuri välkkonkursi võitis Siim Tiisvelti, Tanno Tammessoni ja Gunnar Kurusti ideekavand „Lipp lipi peal“. Töö kavandi juures mängis rolli Eesti vanasõna ning sellest inspireerituna ei kasutatud augustis Rotermanni kvartalisse püstitatava võidutöö ehitusel ühtegi naela.

„Vanade eestlaste rõhtpalk hoonete eeskuju järgides, kuid kaasaegses võtmes lahendatud tapisüsteem hoiab kogu ehitist koos, pakkudes samaaegselt silmailu oma lihtsuses ja loogilisuses. Ilma naela, liimi või mõne muu abivahendita on puidule antud ainuõigus esindada väärikalt Eesti metsa- ja puidutööstust,“ märkisid autorid ideekavandi seletuskirjas.

EMPLi tegevjuht Ott Otsmanni sõnul näitas võidu pälvinud kavand puitdetailide korduvkasutuse tegelikke võimalusi meie elus ning kajastab sümboolselt puitmaterjali taastuvust metsas.

Žüriiliikme arhitekt Peeter Pere arvates on võidutöö uusasjalik. “See on lihtne, põhjamaisest esteetikast lähtuv ning samas ka funktsionaalne, lihtsalt demonteeritav, inspireeriv ning materjalide osas hetke laoseisuga lihtsalt kohandatav,” ütles Pere.

AS UPM-Kymmene Otepää vineeritehase tegevjuhi ning Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhatuse esimehele Ando Jukkile meenutas võidutöö puidust konstruktorit, mis on lihtne ja praktiliselt teostatav.

Arhitektuuri- ja disainikriitiku Karin Pauluse väitel eristus võidutöö mitmest konkurendist sellega, et autorid olid pakkunud materjali ning raha säästva ja hõlpsalt teostatava lahenduse.

Konkursile laekus 95 osavõtjalt 44 ideekavandit. Puitarhitektuuri välkkonkursi eesmärk oli leida parimad ideekavandid, mille alusel ehitatakse infopunkt ja lava Rotermanni kvartalisse. Installatsiooni eesmärk on esile tuua metsa- ja puidusektori olulisust Eestis. Infopunkt on varustatud IT lahendusega, kus igal külastajal on võimalik uurida metsa- ja puidusektorit tutvustavaid kodulehti ning saada infot puidukasutuse kohta. Lisaks metsasektori tutvustamisele pakub infopunkt võimalust ka jalga puhata.

Konkursil osalemiseks tuli oma soovist teada anda hiljemalt 17. juuliks ning korraldajad saatsid 20. juulil kell 10.00 osalejatele lähteülesande. Osalejatel oli oma ideekavandi koostamiseks aega 24 tundi ning žüriil oli samuti vaid 24 tundi, et välja selgitada parim kavand. Infopunkti ja lava projekti läbiviimist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Eesti Kultuurkapital premeerib võitjaid 2000 euroga.

AS UPM-Kymmene Otepää vineeritehase tegevjuhi ning Eesti Metsa-
Puidutööstuse Liidu juhatuse esimehe Ando Jukki sõnul meenutab võidutöö
puidust konstruktorit ja on järelikult lihtsalt ja praktiliselt teostatav. AS UPM-Kymmene Otepää vineeritehase tegevjuhi ning Eesti Metsa-
Puidutööstuse Liidu juhatuse esimehe Ando Jukki sõnul meenutab võidutöö
puidust konstruktorit ja on järelikult lihtsalt ja praktiliselt teostatav.